Serwis laptopów

 

Serwis laptopów – czyszczenie laptopa.

Co jest główną przyczyną wysokiej temperatury laptopa? Jak wiecie wszystko co znajduje się w komputerze stacjonarnym typu desktop, umieszczono również w laptopie. Najwięcej ciepła oddaje karta graficzna. Cyrkulacja powietrza w komputerze desktop jest o wiele większa niż w ciasnym laptopie. Znamy więc już przyczynę grzania/przegrzewania się laptopa. Należy  zadbać by układ chłodzenia był czysty i miał swobodny dostęp do zasysanego jak i wydmuchiwanego powietrza. Cooler działa jak odkurzacz, zasysa powietrze zazwyczaj od spodu laptopa, chłodzi miedziane elementy i obniża temperaturę. Po jakimś czasie na miedzianych lub aluminiowych elementach zaczynają osadzać się zabrane wraz z powietrzem pyły, włosy i kurz, tworząc sfilcowany element przez który przechodzi co raz mniej powietrza. W ten sposób zatyka się cyrkulacja i laptop się grzeje. powinniśmy unikać takich sytuacji, mogą one doprowadzić do uszkodzenia grafiki. Dobry a do tego tani serwis laptopów przy okazji naprawy laptopa powinien choć by zaproponować czyszczenie laptopa by naprawiony lub wymieniony element działał poprawnie.

Czyszczenie laptopa powinno odbywać się przynajmniej dwa razy do roku. Niżej zamieszczam zdjęcia układów chłodzenia kart graficznych w laptopach które trafiły do naszego serwisu laptopów.

czyszczenie-laptopa

Czyszczenie laptopa

czyszczenie-laptopa-hp

czyszczenie laptopa – układ chłodzenia

Sami oceńcie czy warto czyścić laptopy!?

Mamy niewątpliwą przyjemność zaprezentować Wam nową stronę poświęconą naprawie notebooków . Dużo tam ciekawych informacji poświęconych zarówno laptopom jak i komputerom. Warto zastanowić się kiedy ostatnio wasz laptop był konserwowany? Kiedy ostatni raz czyściliście wasze laptopy? warto zainwestować kilka złotych w to by serwis laptopów wyczyścił laptopa niż inwestować w wymianę grafiki która kosztuje kilka set złotych. Zapraszam so skorzystania z usług serwisu komputerowego i laptopów.

Postanowiłem dodać kilka zdjęć do kolekcji CZYSZCZENIE LAPTOPÓW

czyszczenie laptopa

czyszczenie laptopa

Czyszczenie laptopa

czyszczenie laptopa

czyszczenie laptopa

czyszczenie laptopa

czyszczenie laptopa

czyszczenie laptopa