Usuwanie wirusów

Usuwanie wirusów.

bardzo dobrymi i pomocnymi w usuwaniu wirusów programami są AdwCleaner i znany wszystkim zainteresowanym tematem ComboFix.

AdwCleaner

AdwCleaner

 

AdwCleaner do pobrania http://www.pogotowiekomputerowe24.warszawa.pl/pogotowie_komputerowe_warszawa_serwis_PC.html jest świetnym rozwiązaniem na dość natarczywe reklamy których wcale nie chcemy oglądać a które są wyświetlane dzięki wirusom które infekują naszą przeglądarke internetową. Wirus jest napisany w ten sposób by wywłaszczał procesy użytkownika a co za tym idzie spowalniał działanie systemu. Program AdwCleaner jest darmowy, bardzo dobrze radzi sobie z najgorszymi wirusami które podpinają się do przeglądarek internetowych. Ciekawym z mojego punktu widzenia wirusem jest taki który modyfikuje a właściwie dopisuje link do strony w skrócie do przeglądarki. Wygląda to mniej więcej tak:

Wirus w przeglądarce

Wirus w przeglądarce

po przeskanowaniu AdwCleaner plików i usunięciu wszystkich niechcianych usług, wpisów w rejestrze, plików i katalogów, otwiera nam sie nadal strona która zmienialiśmy na Google a wyskakuje nam ta niechciana – oto co sprawdzamy:

1) ppm na skrót do przeglądarki internetowej

a) wybieramy “Właściwości” z menu kontekstowego

2) wybieramy zakładkę “Skrót”

a) usuwamy wszystko co jest za “…\firefox.exe”->to co znajduje się za kasujemy.

3) Klikamy w “Zastosuj” a następnie w “OK”

 

Następnym polecanym przez pogotowie komputerowe Warszawa programem do usuwania wirusów jest ComboFix do pobrania ze strony: http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/ Przed zainstalowaniem tego programu do usuwania wirusów należy pamietać o czasowym wyłączeniu programu antywirusowego. Po pobraniu klikamy ppm na pobrany plik i z menu kontekstowego wybieramy “Uruchom jako Administrator”  Program rozpakowuje się i uruchamia skanowanie.

ComboFix-uruchom-jako-administrator

ComboFix – uruchamianie

Combofix-Rozpakowanie

Rozpakowanie ComboFix

combofix

Po ukończeniu skanowania (czasem trwa to długo) i usunięciu wirusów mamy znów sprawnie i szybko działający komputer. Pogotowie komputerowe 24 Warszawa zapewnia pomoc w usunięciu wirusów i niechcianego oprogramowania.