pogotowie komputerowe Warszawa – blog

Pogotowie komputerowe Warszawa

zapraszamy do czytania artykułów na naszym blogu.

Znajdziesz tu ważne informacje dotyczące naprawy laptopów, komputerów i Systemów Operacyjnych z rodziny Windows.

Zaczniemy od magicznego i często nie zrozumiałego dla wszystkich systemu Windows.

Nie trzeba formatować dysku by Windows zaczął poprawnie pracować. Na początku trzeba znaleźć przyczynę. Z reguły, gdy coś przestaje działać, oznacza to, że pliki systemowe które są na dysku uległy uszkodzeniu. Microsoft daje w takim wypadku wskazówki a pogotowie komputerowe Warszawa przedstawi je w ten sposób by były dla każdego czytelne, jasne i zrozumiałe.
Jak już wspomniano z pomocą przychodzi nam support Microsoft. Na stronie MS znaleźć można know-how naprawy systemu, dzięki którym dostajesz możliwość bezstratnego naprawienia Windowsa.

Po pierwsze uruchamiamy wiersza polecenia CMD jako administrator.

Co oznacza "jako administrator"? Wiersz polecenia można uruchomić jako użytkownik mający większe lub mniejsze uprawnienia do modyfikacji plików systemowych. Do uzyskania efektu należy wiersz polecenia uruchomić jako administrator.

Popatrz na obrazek poniżej.
Tak uruchomiony wiersz polecenia daje nam możliwość naprawy Windows.

Super! Uruchomiony został wiersz polecenia. Co dalej?

Pogotowie komputerowe Warszawa pokaże Wam jakie polecenia najczęściej uratują Windows.

Pierwszym poleceniem które należy wpisać i zaakceptować wykonywanie jest:
sfc /scannow

Czekamy na informacje które zostaną pokazane po wykonaniu tego polecenia.
Tak na marginesie SFC to z języka ang. System File Checker. Szybko tłumacząc jest to narzędzie w systemie Windows, które umożliwia skanowanie i przywrócenie uszkodzonych plików systemowych.naprawa systemu Windows polecenie sfc

Co ważne: należy pamiętać by nie przerywać tego procesu!

Jak widać na filmiku polecenie sfc /scannow nie zajmuje dużo czasu. Dzięki temu mamy informacje jakie pliki ewentualnie zostały naprawione w systemie Windows co w konsekwencji pozwoli Tobie znowu używać sprawnego laptopa.

Przejdziemy teraz do kolejnego polecenia, mam na myśli polecenie DISM.

Ogólnie mówiąc plik DISM.exe z języka ang. Deployment Image Servicing and Management, jest dostępny w systemie Windows. W skrócie to program uruchamiany z wiersza poleceń CMD z uprawnieniami administratora, umożliwiający naprawę obrazu systemu Windows lub zmodyfikowanie nośnika instalacyjnego systemu Windows.

Dziś już późno więc dalszą część będę pisał jutro 🙂